Facebook YouTube

Luboš Malý

Český kytarista a loutnista Luboš Malý je již po mnoho let trvale inspirován loutnou, jak renesanční, tak i barokní. Kromě vlastních koncertů působí i jako hráč continua v souborech, provozujících starou hudbu - Ars Antiquitatis a Lingua Musica a věnuje se i činnosti pedagogické, publikační a jako producent vážné hudby.

Mimo interpretaci a kompozici vážné hudby se Luboš Malý též dlouhodobě věnuje hudbě ve stylu flamenco a hudbě jazzové. Kapela Jazzmazec, jejíž je zakladatelem, hraje moderní jazzovou hudbu s výhradně autorským repertoárem. Na kontě má během tříletého působení dvě vydaná CD - Meridian a Digital teleportation.

Kromě klasické mistrovské kytary lze v instrumentáři nalézt flamencovou kytaru, jazzovou kytaru, renesanční šestisborovou loutnu a třináctisborovou theorbu. Jako jeden z mála hudebníků hraje Luboš Malý také na neobvyklou barokní kytaru. Vystupuje doma i v zahraničí na mezinárodních festivalech.

Interpretace hudby 17. - 18. století na autentické nástroje zahrnuje mnoho děl slavných autorů - John Dowland, Thomas Robinson, William Byrd, Thomas Morley, Michael Praetorius, Francis Cutting, Claudio Monteverdi, Gaspar Sanz, Jan Antonín Losy, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Lodovico Roncalli, Benedetto Marcello, Robert de Visée, Georg Phillipp Telemann, Silvius Leopold Weiss , Georg Friedrich Händel, Jean Baptiste Lully, aj.

Na koncertech jsou uváděny i skladby z českých a evropských tabulatur, které se provozovaly na šlechtických dvorech i v sídlech osvícených kulturních mecenášů.