Facebook YouTube

Ensemble Grazioso

- hudební soubor

„Vzdávám hold komorní hudbě. Myslím si, že je nejryzejší ze všech hudebních žánrů; dostává se nejhlouběji k samé podstatě hudby a bývá přímým opakem všeho extenzivního, okázalého a hlučného. Snad je hudba nejvýmluvnější tam, kde je jakýmsi prodloužením ticha a nejléčivější, kde nás k tichu přivádí. Můžeme skrze ni nalézt opět i cestu k sobě samému, často zasypanou.“

Petr Eben pro Renatu Machačovou

Miloš Havlík – housle (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, vedoucí druhých houslí)

Hana Šimečková – housle (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Renata Machačová – viola (orchestr Národního divadla v Praze)

Orsolya Bartoš Vági – violoncello (Plzeňská filharmonie)

Členové tohoto tělesa jsou absolventy pražské Akademie múzických umění, Pražské konzervatoře a budapešťské Akademie Ference Liszta a účastníky řady zahraničních mezinárodních soutěží a kurzů - Bayreuth, Göteborg, Valencie, Murcia, Evian... Mají za sebou bohaté zkušenosti z jiných komorních těles různého obsazení např. Quarteto Martin y Soler (Španělsko), Pannónia Duo (Japonsko), In camera caritatis, Komorní orchestr Národního divadla, Pražští komorní sólisté, Orchestra Puellarum Pragensis, Budapešťský symfonický orchestr, Dunajský symfonický orchestr.

Repertoár souboru je volen tak, aby vyhovoval různým interpretačním záměrům s možností rozšířit těleso o další členy, resp. sólový zpěv.

Ensemble Grazioso je připraven přinést Vám umělecký prožitek i dobrou pohodu při poslechu krásné hudby na koncertech, vernisážích, společenských a firemních akcích a svatbách.