Facebook YouTube

Večer s kouzlem operety

Pavla Švestková - mezzosoprán & Martin Slavík - tenor
Markéta Janáčková - klavír

Poetický večer s těmi nejkrásnějšími áriemi a duety z operet, které potěší svou líbivou melodikou, šarmem, lehkým humorem a zároveň laškovnou noblesou.

Operetní melodie zpříjemní, ať již společenskou událost, či koncertní večer samotný. Potěší posluchače svou pestrou skladbou a působivým provedením sólistů, kteří podtrhnou svá pěvecká vystoupení rozpustilou hereckou nadsázkou která je pro operetu tak typická. Nechte se osvěžit poutavými operetními evergreeny, které se těší velké popularitě od dob svého vzniku až dodnes.

O. Nedbal ( 1874 - 1930)
- Polská krev – předehra
Duett Bolo x Popiel: Tak Braňo co je zas?
Bolo: Já sním o krásné dívce
Helena x Bolo: Jste kavalír
Bolo: Má dívko osudu
J. Strauss - Netopýr – Orlofsky : Já věru nejsem žádný mnich (1825 - 1899)

F. Lehár (1870 -1948)
- Veselá vdova – Danilo: Můj každičký a celý den
Hanna: Viljo, ó Viljo

B. Smetana - Salónní polka E dur, op. 7 (1824 - 1884)

R. Friml - Rosemary – Wanda: Totem tom tom (1879 - 1972)

R. Friml - Král tuláků – Hugette: Walz

F. Lehár
Paganini
– Paganini: Líbám ženy vás tak rád
Paganini x Anna Elisa: Nikdo v celém světě

Martin Slavík - Tenor

Absolvoval katedru sólového zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity. Již během studií vystupoval jako sólista v NDM v Ostravě, posléze byl jako host obsazován do hlavních rolí ve Slezském divadle v Opavě a v divadle F.X.Šaldy v Liberci.

V Praze se úspěšně uvedl v HD Karlín. Ve všech rolích plně využívá nejen pěveckých kvalit, ale i svého hereckého talentu.

Prošel členstvími prestižních pěveckých souborů jako je PKS, ART´n, Q-ART, a Martinů Voices, který se zabývá interpretací nejobtížnějšího světového repertoáru. V současné době je členem PFS.

Koncertní činnost, které se věnuje, čítá z velké části sakrální díla A. Dvořáka, W.A. Mozarta, J.S.Bacha, F.X.Brixiho, F.Schuberta, Camilla Saint-Saense a dalších. Na svých koncertech uvádí také písňový repertoár a skladby soudobých autorů.

Na světové koncertní scéně debutoval s velkým úspěchem v Mexiko City, kde při koncertním turné PFS narychlo zaskočil za indisponovaného sólistu v Mozartově Requiem.

MARKÉTA JANÁČKOVÁ – klavír

patří k nejvýraznějším interpretům své generace, vystupuje jako sólistka a komorní hráčka na mnoha koncertních pódiích u nás i v zahraničí – Španělsko, Francie, Německo, Dánsko, Švédsko, Maďarsko, Itálie, Belgie, Kanada, Kypr, Ukrajina, Čína. Vystupovala s Pražským komorním orchestrem, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín aj.

Markéta Janáčková dostala řadu pozvání k účinkování na významných našich i mezinárodních pódiích - mezinárodní veletrh MIDEM v Cannes (koncert nahráván LIVE Radio France), francouzská Opera National - Studio Bastille, mezinárodní festival v Montreálu, prestižní Nadace Juan March v Madridu aj. Je držitelkou ceny Naděždy Pochlebinové - Sažinové, která je udělována nejlepším absolventům AMU oboru klavír.

Pravidelně se již od roku 1999, kdy byla pozvána k účasti na mezinárodním projektu " Zum Gedenken an die Theresienstadter Komponisten (Hamburk, Praha), věnuje tematice židovských „terezínských“ autorů. S díly terezínských autorů vystoupila rovněž na koncertě nahrávaným německou TV ZDF v Terezíně. Již během studií byla podpořena Nadací Gideona Kleina.

Absolvovala pražskou HAMU ve třídě doc. B. Krajného, studia ukončila absolventským koncertem v roce 2000 s Moravskou filharmonií Olomouc. Ve svém uměleckém růstu pokračovala a nadále jej prohlubovala účastí na mistrovských kurzech v Paříži u S. Babayana, v Praze u J. Banowetze a na Schola Cantorum v Paříži u E. Indjice.

Markéta Janáčková pravidelně nahrává pro Český rozhlas a je zvána k natáčení CD. V roce 2006 realizuje spolu s Janáčkovým triem první CD s díly W.A.Mozarta, J.Suka a A.Dvořáka. O dva roky později pak CD „Komorní dílo Alfreda Schnittkeho“ pro francouzského vydavatele Praga Digitals (distribuce Harmonia Mundi. Zatím poslední její CD vyšlo v roce 2012 (Supraphon) a představuje kompletní klavírní tria Josefa Bohuslava Foerstera.

Markéta Janáčková je zakládající členkou Janáčkova tria, se kterým v roce 2014 vystoupí také na festivalu Pražské jaro a na podzim v Dvořákově síni Rudolfina. Od roku 2009 působí externě jako hudební režisérka Českého rozhlasu, od téhož roku je místopředsedkyní Fóra mladých. Věnuje se také pedagogické činnosti a vyučuje klavír na English Intenational School Prague.

Pavla Švestková - mezzosoprán

Absolvovala Pražskou konzervatoř u profesorky Yvony Škvárové, sólistky opery Národního divadla v Praze. Studovala autentickou interpretaci barokní hudby na mezinárodních interpretačních kursech ve Valticích pod vedením Poppy Holden (Velká Británie) a prof. Jiřího Kotouče.

Věnuje se koncertní činnosti, v rámci níž vystoupila na českých i zahraničních festivalech. S klavírním kvartetem Ensemble Martinů vystoupila na koncertě u příležitosti výročí 21. 8. 2008 v Budapešti za účasti maďarského prezidenta.

V roce 2008 účinkovala v rámci sólových recitálů v Německu, v Belgii, v Rakousku a v Maďarsku s klavíristou Jaromírem Klepáčem.

Od roku 2009 do současnosti vystoupila jako sólistka na mnoha koncertních pódiích v Čechách i v zahraničí, například v Holandsku, Bulharsku, Estonsku, Belgii, na Kypru, v Dánsku, Španělsku, Japonsku, Německu a dalších.

V roce 2013 vychází její první CD s názvem Music of love, na kterém zpívá písně autorů Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka.

V roce 2015 vzniklo cd s názvem Andalucía Olé, se španělskými písněmi a tanci.